Fraška

Autor: Anton Németh ml | 3.5.2011 o 15:01 | (upravené 7.5.2011 o 12:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  29x

V pondelok 2. mája sa po celom svete rozniesla správa, že elitné komando americkej armády zastrelilo najhľadanejšieho teroristu na svete Usámu bin Ládina. Nasledovali oslavy amerického ľudu, svetový lídri sa predbiehali vo vyhláseniach o učinenej spravodlivosti a médiá mali okamžite tému, ktorá by zaplnila miesto po už pre svet nezaujímavej téme Japonskej katastrofy. No zároveň americký government dal vietor do plachiet konšpirátorom, americkým neprajníkom a čo je najhoršie, teroristom.

Už dávno sa svetom šírili správy o bin Ládinovi, o tom ako je vraj mŕtvy, ako ho ukrývajú Američania, dokonca na americkej pôde, alebo sa skrýva po celom svete a riadi teroristické akcie. A teraz, keď je Amerika na pokraji bankrotu, v čase keď nemajú peniaze na vlastné fungovanie, kde schodok presahuje únosné medze a Američania prestávajú dôverovať dokonca ja toľko obľúbenému prezidentovi Obamovi, naskýtala sa otázka, čo ďalej?
Veď stačí zapátrať v minulosti. Preteky o dobytie vesmíru - Amerika jasala.  Popularita vlády bola hore, čo sa v čase Vietnamskej vojny sakra hodilo. (Aj keď to vlastne nakoniec nepomohlo :D ). Skočíme v čase, prezident Bush junior, potreboval zaútočiť na blízkom východe, prišiel 11. september 2001, a zámienka bola na svete. Či sa tomu dalo  zabrániť sa už asi nedozvieme, ten kto videl dokument od Michaela Moorea
Fahrenheit 9/11, si určite položí veľa otázok, ak ste ochotní Mooreovi uveriť aspoň niečo. Bush a Irak, to je už všetkým známe. Teraz keď je Amerika na finančnom dne, musela zrušiť lety raketoplánov, čiže jeden s nástrojov na pozdvihnutie morálky sa stratil. Nemohli sa ani zapojiť v Lýbii, hlavne v čase keď sa horko ťažko snažia dostať z Iraku či z Afganistanu, či s kade sa to vlastne snažia utiecť. Takže morálka a nálady sú na bode mrazu, tak si ju treba znovu získať. A čo je lepšie ako zabiť tvár útokov na WTC 11. septembra?
Položme si však otázku, ako je možné, že v čase najmodernejších technológií trvalo takmer 10 rokov kým sa táto akcia uskutočnila? Vraj o jeho možnom útočisku vedeli viac ako 3 roky! Tak prečo až teraz? Vyhlasujú, že to bola supertajná misia, ktorú bolo treba pripraviť čo najdokonalejšie, no Amerika predsa nikdy nemala problém zhodiť bomby na vraj nesprávne miesta, za zámienkou omylu alebo niečoho podobného. Za tri roky sa zmohli na 40 minútovú prestrelku, kde stratili vrtuľník, vraj z technických príčin, a zastrelili myslím 4 ľudí. A to inváziu do Európy počas 2 sv. vojny naplánovali za asi 2 roky!!!
Naskýta sa ďalšia otázka. Bol vôbec bin Ládin taký nebezpeční? Skôr nie, ako áno. Teraz, keď je bin Ládin mŕtvy, dá sa očakávať odplata! Kdekoľvek na svete! A teraz majú teroristi aj zámienku a vôbec sa netaja tým, že sa to uskutoční! Takže sa im podarilo akurát tak spraviť s bin Ládina mučeníka a nový nástroj terorizmu. Veď je to ako s Michaelom Jacksonom, po smrti je nesmrteľní!
Stálo to za to? Naozaj sa americká vláda nemohla pokúsiť bin Ládina zatknúť? Možno aj mohla, ak naozaj zabili bin Ládina!!! To už je ale téma pre konšpirátorov, je však pravdepodobné, že to je len starostlivo pripravená akcia na podporu verejnej mienky. Čiže fraška.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?